To tutaj jest miejsce na beztroską zabawę i niezapomnianą przygodę podczas odkrywania miejsc pełnych tajemnic – może to właśnie my odkryjemy Złoty Pociąg lub przynajmniej wypłuczemy najdroższy metal świata. Sprawdzimy, gdzie setki lat temu zimowały niedźwiedzie i spenetrujemy niejeden labirynt podziemny. Na pewno będziemy się świetnie bawić, korzystać z uroków lata, a przy okazji oddychać zdrowym, uzdrowiskowym powietrzem, z którego przecież jest również znana Kotlina Kłodzka.
Jeśli jesteście gotowi na przygodę, to super, zapraszamy do nas 😊 😊 😊 Do zobaczenia!
Miejscem zakwaterowania dzieci będą Duszniki Zdrój – to jedno z najsłynniejszych uzdrowisk w Polsce, a w przeszłości unikalny mikroklimat doceniał sam Fryderyk Chopin, delektując się walorami przyrodniczymi, które zachwycają po dziś dzień.
Pensjonat „Villa Scandia”, w którym będą mieszkać dzieci – położony jest w centrum Parku Zdrojowego, pokoje 2, 3 i 4 osobowe z łazienkami, TV, dostępem do Wi-Fi. Na terenie ośrodka sala restauracyjna, konferencyjna, pokój zabaw, przestronny taras i podwórko do zabaw dla dzieci.
Wszystkie zajęcia sportowe będą odbywać się na miejscowym terenie kompleksu sportowego „Orlik”, gdzie do naszej dyspozycji będą boiska do gry w piłkę nożną, koszykówkę i piłkę siatkową.
Proponujemy następujące terminy wypoczynku:
- I turnus: 25.06.2022 r. – 05.07.2022 r. (11 dni) – 50 miejsc
- II turnus: 15.07.2022 r. – 25.07.2022 r. (11 dni) – 50 miejsc
- III turnus:18.08.2022 r. – 28.08.2022 r. (11 dni) – 50 miejsc
Cena: 2.360,00 zł/osoba
Nasze kolonie będą przebiegały według następującego programu:
1 dzień
7:00 zbiórka ustalonym miejscu w Gorzowie Wlkp., 7:15 odjazd autokaru. Trasa przejazdu autokaru z dziećmi, zostanie dostosowana do ilości osób wsiadających w poszczególnych regionach (przystankach). Przejazd autokaru z dziećmi trasą S3, A4. W godzinach popołudniowych przyjazd do Dusznik Zdroju, zakwaterowanie, kolacja.
Zebranie organizacyjne z kierownikiem kolonii. Przedstawienie wszystkich opiekunów, podział na grupy wiekowe. Zapoznanie się uczestników z regulaminami: kolonii, BHP, hotelu oraz omówienie programu kolonii.
18:00 – 19:00 kolacja. Po kolacji spacer po Parku Uzdrowiskowym i zapoznanie się z okolicą.
2 – 10 dzień
Posiłki codziennie w godz.: 8:00 – 9:00 śniadanie, 13:30 – 14:30 obiad + podwieczorek, 18:00 – 19:00 kolacja
2 dzień:
Po śniadaniu rozpoczynamy prawdziwe wakacje i wybierzemy się na wycieczkę pieszą, w programie:
- degustacja wód leczniczych w Pijalni Wód Mineralnych, Dworek Chopina.
- Muzeum Papiernictwa – „Z papierem przez dwa tysiąclecia”. Znajduje się tam zachowany sprzed sześciuset lat młyn papierniczy. Jest ono ważnym elementem w dziejach Polski, ma również głębokie historyczne znaczenie. Będziemy podziwiać demonstrację wyrobu papieru na podstawie średniowiecznej technologii. Weźmiemy udział w organizowanych warsztatach, polegających na samodzielnej produkcji papieru.
Po obiedzie krótka sjesta, a następnie czas na zajęcia i zabawy w grupach. Najmłodsi będą się bawić na terenie ośrodka – konkurs na najpiękniejszy obraz namalowany kredą, wspólne działania i planszówki, gry sportowe.
Grupa starsza wybierze się na odkrywanie tajemnic okolicy i będą grać w Geocaching. Geocaching to gra, która jest świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu wspólnie, na świeżym powietrzu. Gra ta łączy poszukiwanie ukrytego skarbu, zwiedzanie oraz frajdę, gdy uda się coś znaleźć.
Wieczorem nie zapomnimy o wspólnej dyskotece, która umożliwi wszystkim wzajemne poznanie się.
3 dzień
Po śniadaniu wybierzemy się na wycieczkę autokarową do Kłodzka, w programie zwiedzania:
- Twierdza Kłodzka – to jeden z najważniejszych i najbardziej okazałych zabytków Dolnego Śląska, w którego zespół wchodzi udostępniona do zwiedzania Twierdza Główna i fort pomocniczy Owcza Góra. Program zwiedzania to „Twierdza bez tajemnic”, czyli zwiedzimy główną trasę turystyczną i podziemne labirynty. Twierdza to miejsce owiane aurą tajemniczości, które gromadzi wiele historycznych wydarzeń z minionych epok oraz różnych legend i opowieści. Przewodnicy oprowadzający po Twierdzy odkryją nam jej sekrety i w ciekawy sposób opowiedzą o burzliwej historii tej fortyfikacji.
- Most gotycki w Kłodzku (Most św. Jana, Most Wita Stwosza) to jedno z najbardziej popularnych miejsc znajdujących się w Kłodzku, i które jest nie tylko najstarszą tego typu budowlą w Polsce, ale i w Europie.
- Park Miniatur Mini Euroland, to niezwykle ciekawe miejsce na Ziemi Kłodzkiej. Zwiedzający mają możliwość poznania tu wspaniałych atrakcje turystycznych z Polski, Europy i świata, które zostały stworzone z wielką precyzją – w miniaturze. Ogrodnicze zakątki malowniczego arboretum zachęcają do przyjemnego odpoczynku, a bezpieczny i nowoczesny plac zabaw dla dzieci jest gwarancją wspaniałej zabawy.
Po obiedzie krótki odpoczynek i dalszy ciąg zabaw integracyjnych w grupach na zewnątrz ośrodka kolonijnego.
Wieczorny spacer i zabawy w Parku Zdrojowym wraz z wizytą w Pijalni Wód Mineralnych. Wieczorne spacery nie będą nudne, one będą jedną z części gry miejskiej, gdzie poprzez zabawę poznamy miasto i nie tylko.
4 dzień
Dzisiejszy dzień spędzimy na sportowo. Odbędzie się Olimpiada Kolonijna, podczas całodziennej zabawy będą odbywały się zawody, gry o mistrzostwo naszej kolonii. Dzielimy się na grupy/drużyny i rozpoczynamy zabawę.
Po kolacji czas wolny, zabawy w grupach, spacery po okolicy, nie zapomnimy o odwiedzinach w Pijalni Wód Mineralnych.
5 dzień
Po śniadaniu wyjazd autokarem pod opieką przewodnika na wycieczkę Szosą Stu Zakrętów, w programie:
- wejście na Szczeliniec Wielki, który wznosi się na wysokość 919 m i jako najwyższy szczyt Gór Stołowych wchodzi w skład Korony Gór Polski. Przy schronisku PTTK „Na Szczelińcu”, zrobimy krótką przerwę na odpoczynek.
- wejdziemy w Błędne Skały, to niesamowity zespół bloków skalnych na wysokości 853 m n.p.m., tworzący malowniczy labirynt, tzw. skalne miasto. Obszar skalnego labiryntu będący od 1957 roku rezerwatem przyrody zajmuje niemal 22 ha i obejmuje swoim zasięgiem wiele interesujących form skalnych, których wysokość waha się od sześciu do 11 metrów. Wiele z nich – dzięki osobliwym kształtom – zyskało własne nazwy takie jak Kurza Stopka, Skalne Siodło, Wielka Sala, Dwunożny Grzyb czy Okręt.
Około godz. 14:00 powrót do ośrodka kolonijnego. Po obiedzie zasłużony odpoczynek, czas wolny. Gry i zabawy w grupach. Po kolacji dyskoteka kolonijna na terenie ośrodka.
6 dzień
Po wczorajszym intensywnym dniu, dzisiejszy dzień spędzimy na grach, zabawach i zajęcia w grupach. Powołamy grupę filmową, która będzie tworzyć film z życia naszej kolonii. Zmienimy się w reżyserów, scenarzystów i aktorów. Niewykluczone, że filmy, które powstaną z naszym udziałem, dostaną przynajmniej nominację do nagrody Oscara.
Dalszy ciąg zabaw na terenie ośrodka i Parku Zdrojowego.
Po kolacji wieczorne zabawy: podchody i gra w Geocaching.
7 dzień
Po śniadaniu wyruszymy na wycieczkę autokarową do Złotego Stoku, w programie zwiedzania:
- Kopalnia Złota, to turystyczna atrakcja Kotliny Kłodzkiej. To wyjątkowe miejsce na mapie Polski, które powinien odwiedzić każdy, kto uwielbia ozdabiać ciało złotą biżuterią, ale też interesujących się różnorodnymi minerałami. Zwiedzanie kopalni odbywa się Podziemną Trasą Turystyczną. W jej skład wchodzi zwiedzanie „Sztolni Gertruda” (część muzealna), „Chodnik Śmierci” oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”. Na koniec wyjazd na powierzchnię Podziemnym Pomarańczowym Tramwajem.
- Średniowieczna Osada Górnicza – podczas zwiedzania ogląda się takie „urządzenia” jak studnia, koło deptakowe, dźwig ręczny, kierat, młyn stępowy, wiatrak. Co ważne, uczestnicy wycieczki mają możliwość wprawienia ich w ruch. Cieszą się zarówno starsi (gdy podnoszą ogromną kłodę za pomocą dźwigu ręcznego), jak i najmłodsi (na przykład, gdy poruszają głaz z użyciem specjalnych okrągłych belek). Zabawy jest przy tym co nie miara, zwłaszcza, że przewodnik żartując także dorzuca swoje „trzy grosze”. Dużo śmiechu jest też przy płuczkach złota, kiedy każdy próbuje cokolwiek w nich znaleźć. I niektórym nawet się udaje! Na długo na pewno zapamiętamy „Ścieżkę strachu”, a to za sprawą wirującego tunelu. Wycieczka kończy się wizytą w chacie Kata.
Około godz. 13:30 powrót do ośrodka kolonijnego.
Po obiedzie krótka sjesta, czyli odpoczynek i czas wolny do dyspozycji kolonistów. Będzie to, też czas na zastanowienie się i przygotowanie wyskokowego stroju na wieczorną dyskotekę.
Filmowcy mają czas na dalszy ciąg nagrywania filmu o życiu naszej kolonii. W międzyczasie wyjdziemy na spacer po Dusznikach Zdroju, a przy okazji w Parku Zdrojowym posłuchamy muzyki Chopina i napijemy się wody mineralnej w uzdrowiskowej Pijalni Wód Mineralnych.
Wieczorem dyskoteka, ale nie taka zwykła. Widzieliśmy, słyszeliśmy o miejscu, w którym wypoczywamy już dużo, dlatego każdy z nasz przyjdzie przebrany za jakąś postać – może to być wymyślona postać. Ważne, żeby zrobiła wrażenie na innych kolonistach. Dla najciekawszych przebierańców przyznamy nagrody.
8 dzień
Dziś wyruszymy na wycieczkę pieszą w góry. Rozpoczynamy od jednego z najpopularniejszych szlaków w miejscowości i regionie. Podczas nieco ponad 3-godzinnej wędrówki czeka nas wiele wspaniałych widoków i atrakcji. Żółtym szlakiem ruszamy przed siebie, do Schroniska pod Muflonem, w którym będziemy podziwiać piękną panoramę na Obniżenie Dusznickie i Góry Stołowe.
Po obiedzie czas na krótki odpoczynek po wędrówkach górskich.
Gry i zabawy na terenie ośrodka, zawody na mistrza badmintona. Mecz badmintona zostanie przeprowadzony na specjalnie przygotowanym boisku na terenie ośrodka. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Po kolacji czas na spacer wieczorny, zabawy na miejscowym placu zabaw, podziwianie Kolorowych Fontann w Parku Zdrojowym.
Po powrocie czas na wspólne zajęcia w grupach, przygotowanie programów i strojów na „zieloną noc” – bo będzie to noc pełna tajemnic.
9 dzień
Po śniadaniu wyjazd dzieci na wycieczkę do Kudowy Zdroju, w programie:
– dwugodzinna zabawa w Aquaparku „Wodny Świat”,
– spacer po Parku Zdrojowym i wizyta w Ogrodzie Muzycznym, wizyta w Muzeum Zabawek Bajka, gdzie przewodnik przedstawi najciekawsze historie związane z powstaniem znanych zabawek dziecięcych. Muzeum Zabawek uznawane jest jako jedna z najciekawszych atrakcji Kudowy Zdrój. Powrót do ośrodka około godz. 13:30.
Po obiedzie rozpoczniemy zabawę na terenie o środka – tak na wesoło i beztrosko. Wykorzystamy do tego bilard, gry planszowe, kredę, gumy do skakania, kredki i bloki rysunkowe, rakiety do badmintona, piłki itp. Stworzymy swój świat dziecięcy na terenie ośrodka.
Wieczorem wspólna zabawa przy wieczornym ognisku z pieczeniem kiełbasek. Przy ognisku wybierzemy dwoje najsympatyczniejszych kolonistów (dziewczynka i chłopiec).
10 dzień
Po śniadaniu wyjście grup na spacer min. pójdziemy na ostatni zakup pamiątek, powspominać czas na kolonii.
Decyzję o wyborze kierunku spaceru pozostawimy grupom. Dzieci same zdecydują jak będą chciały spędzić ostatni dzień na kolonii w Dusznikach Zdroju.
Po obiedzie czas na pakowanie i ostatnie wspólne selfie z kolonii.
Po kolacji apel kolonijny, na którym:
– projekcja filmu stworzonego z życia naszej kolonii, wręczenie nagród dla najlepszych kolonistów za zwycięstwa w grach i konkursach, które odbyły się w trakcie trwania naszych kolonii.
Po apelu nasza pożegnalna dyskoteka. W przerwie między tańcami, grupy będą przedstawiać swój program artystyczny.
11 dzień
Po śniadaniu pożegnanie i około godz. 12:00 wyjazd autokaru z uczestnikami, czyli powrót do domu.
Na podróż zostanie pobrany suchy prowiant, który zostanie wydany dzieciom na jednym z postojów (przerw) w porze obiadowej + woda do picia (bez ograniczeń). W godzinach wieczornych przyjazd na miejsce zbiórki.
Odbiór dzieci tylko przez rodziców/opiekunów lub osoby pełnoletnie upoważnione (należy przedłożyć potwierdzone urzędowo upoważnienie do odbioru dziecka).
W trakcie trwania kolonii, uczestnicy mają zapewnione w cenie następujące świadczenia:
- transport komfortowym autokarem,
- 10 noclegów w Pensjonacie „Villa Scandia” w Dusznikach Zdrój – pokoje 2, 3 i 4 – osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, TV, dostępem do Wi-Fi,
- wyżywienie: 3 posiłki dziennie + podwieczorek,
- opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, kierownika kolonii, lokalnych przewodników podczas wycieczek autokarowych i pieszych w góry, ubezpieczenie NNW, TFG i TFP,
- wycieczki po Kotlinie Kłodzkiej wg wyżej wymienionego programu wraz z biletami wstępów do zwiedzanych obiektów w trakcie wycieczek.
Powyższa oferta skierowana jest do dzieci w wieku 7 – 15 lat.
Uprzejmie informuję, że kolonia, organizowana jest zgodnie z wymaganiami i przepisami dotyczącymi organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży w Polsce i pozostanie pod ścisłym nadzorem Kuratorium Oświaty. Obiekt hotelowy, w którym będą zakwaterowane dzieci posiada kartę kwalifikacyjną i spełnia wszystkie wymogi sanitarne i ppoż. do organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży.
Zapraszamy dzieci na wypoczynek w Kotlinie Kłodzkiej – Duszniki Zdrój, Pensjonat Villa Scandia – miejscu sprawdzonym, a znakomita kadra wychowawców, słoneczna pogoda oraz doskonała atmosfera, gwarantują wszystkim uczestnikom wspaniały i bezpieczny wypoczynek.
W sprawie dodatkowych informacji lub innych spraw organizacyjnych dotyczących powyższej oferty, proszę o kontakt z pracownikami naszego BT PAI Jerzy Sobolewski w Skwierzynie, tel. 506 117 655, e-mail: turystyka@paisobolewski.pl.
Zapisy przyjmujemy pod nr tel. 506 117 655 oraz e-mail: turystyka@paisobolewski.pl.
Wpłaty za udział dziecka w kolonii należy dokonać w II ratach:
- I rata 40 % wartości skierowania – 944 zł, w terminie 7 dni od dokonania zapisu dziecka.
- II rata 60 % wartości skierowania – 1416 zł, nie później jak 30 dni przed wyjazdem dziecka.
Wpłaty należy dokonać przelewem na następujący nr konta 56 2490 0005 0000 4530 9800 1569 Alior Bank, z dopiskiem ” Kolonia Kotlina Kłodzka, turnus … „.
Po dokonaniu zapisu dziecka, na wskazany przez Rodzica (Opiekuna) adres e-mailowy lub pocztą zostaną przesłane dokumenty do uzupełnienia (karta kwalifikacyjna, umowa).
Dopłata do wyjazdu ze Szczecina 100 zł, który realizowany będzie autokarami, przy min. 6 osobach. W przypadku braku wymaganych min. 6 osób, biuro ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Anulacja przejazdu antenowego nie upoważnia do bez kosztowej rezygnacji z kolonii. W takim przypadku uczestnik wybiera wyjazd z innej miejscowości zaproponowanej przez biuro.
Z turystycznym pozdrowieniem
Jerzy Sobolewski
Właściciel
Biuro Turystyczne PAI Jerzy Sobolewski
E-mail: jerzy@paisobolewski.pl
Uwagi dodatkowe do oferty:
- Program kolonii jest programem ramowym i może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora.
- Wskazane, aby dzieci posiadały aktualne unijne certyfikaty potwierdzające szczepienie przeciw Covid-19.
- W przypadku konieczności posiadania aktualnego testu antygenowego Covid – 19, do powyższych cen należy doliczyć, koszt wykonania testu. Wykaz placówek medycznych, w których będzie można wykonać testy zostanie udostępniony rodzicom na kilka dni przed wyjazdem.
- Istnieje możliwość zdeponowania pieniędzy (kieszonkowego) u wychowawców.
- Każdy z rodziców wraz z informacjami wyjazdowymi, które zostaną przesyłane na 7 dni przed rozpoczęciem kolonii otrzyma również numery telefonów do kierownika kolonii oraz osoby odpowiedzialnej za organizację wyjazdu ze strony biura BT PAI Jerzy Sobolewski, w tym numery telefonów alarmowych czynnych całą dobę. Informacje wyjazdowe będą obejmowały również dokładny program wyjazdu oraz dokładne godziny i miejsca odjazdu autokarów z poszczególnych przystanków.
- Uczestnicy kolonii będą podzieleni na grupy wiekowe. Różnica wieku uczestników dzielących pokój nie będzie większa niż 2 lata.
- kolonia organizowana jest zgodnie z wymaganiami i przepisami dotyczącymi organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży i pozostaje pod nadzorem Kuratorium Oświaty.
- Za ewentualne zniszczenia w pokojach, autokarze czy podczas wycieczek odpowiadają rodzice dzieci, którzy są zobowiązani ponieść koszty naprawy uszkodzeń.
- BT PAI Jerzy Sobolewski nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia autokaru w trakcie przejazdów, spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, korki, blokady, strajki itp.).