Szanowni Państwo,
przedstawiam ofertę przygotowaną dla Państwa dzieci na wypoczynek letni w przepięknej i pełniej magii średniowiecznej Chomiąży Szlacheckiej, wsi położonej w niezwykle malowniczej okolicy, nad Jeziorem Chomiąskim, pow. Żnin, w woj. kujawsko-pomorskim.
Zapraszam dzieci na kolonie letnie, które spędzać będą na aktywnym wypoczynku w Ośrodku Wypoczynkowym „Gród Piasta”.
Cały kompleks wypoczynkowy, w którym będą przebywać dzieci, jest kompleksem w klimacie odwołującym się do czasów średniowiecznych, a dokładnie grodu słowiańskiego. Drewniane wiaty, restauracje stylizowane na średniowieczne karczmy, zadaszenia wykonane w stylu wiejskich strzech oraz liczne rzeźby przywołują nam czasy piastowskie.
Ośrodek Wypoczynkowy „Gród Piasta” oferuje wysokiej jakości usługi, jest idealnym miejscem do organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży. OW „Gród Piasta” położony jest na szlaku piastowskim, w lesie, nad czystym Jeziorem Chomiąskim, z własną, bezpieczną plażą z szerokim pomostem. Ośrodek utrzymywany jest w stylu średniowiecznego grodu słowiańskiego.
Dzieci zakwaterowane będą w budynku głównym, w pokojach 2, 3 i 4 osobowych, z łazienkami. Na terenie ośrodka do dyspozycji dzieci wiele atrakcji, min. Mini ZOO, stała wystawa planu produkcji filmu Stara Baśń, boiska do gry w siatkówkę i koszykówkę, kącik gier: bilard, cymbergaj, piłkarzyki, tenis stołowy, plac zabaw, na plaży zjeżdżalnia dmuchana, rowery wodne.
Do dyspozycji kolonistów udostępniona zostanie również sala na tzw. zajęcia w grupach (w razie niepogody).
Zapraszam Państwa dzieci na wypoczynek połączony z odkrywaniem czasów średniowiecznych, gdzie poprzez wspaniałe zabawy przeniosą się w czasy, dla nich zupełnie nieznane.
Proponuję następujące terminy wypoczynku:
- I turnus: 26.06.2022 r. – 03.07.2022 r. (8 dni) – 45 miejsc
- II turnus: 30.07.2022 r. – 06.08.2022 r. (8 dni) – 45 miejsc
- III turnus: 06.08.2022 r. – 13.08.2022 r. (8 dni) – 45 miejsc
Cena: 2120,00 zł/osoba
Programu kolonii:
1 dzień
7:00 zbiórka ustalonym miejscu, 7:15 odjazd autokaru.
W godzinach popołudniowych przyjazd do Chomiąży Szlacheckiej, OW „Gród Piasta”, zakwaterowanie, kolacja (jeśli dzieci przyjadą w porze obiadowej, pierwszym świadczeniem będzie obiad).
Zebranie organizacyjne z kierownikiem kolonii. Przedstawienie wszystkich opiekunów, podział na grupy wiekowe. Zapoznanie się uczestników z regulaminami: kolonii, BHP, hotelu, zasad bezpiecznej kąpieli w jeziorze oraz omówienie programu kolonii.
18:00 – 19:00 kolacja.
Po kolacji spacer wieczorny i zapoznanie się z okolicą.
2 – 7 dzień
Programu pobytu w OW „Gród Piasta”:
8:00 – 9:00 śniadanie,
13:00 – 14:30 obiad, + podwieczorek
18:00 – 19:30 kolacja.
Po śniadaniu rozpoczynamy prawdziwe wakacje. Będziemy plażować, bawić się na plaży i w wodzie oraz korzystać ze sprzętu pływającego. Kąpiele i zabawy w jeziorze będą odbywały się pod nadzorem ratownika obozu, bo przecież bezpieczna kąpiel, to będzie podstawa naszych udanych wakacji.
W Grodzie Piasta spotkamy średniowiecznych mieszkańców wywodzących się z tego regionu, Rzepicha nas ugości, garncarz zaprosi do lepienia garnków a Wojomir przybliży nam czasy wojów i rycerzy.
W trakcie trwania kolonii, weźmiemy udział w „Warsztatach Średniowiecznych – żywe lekcje historii” czyli zabawy w plebejskim grodzie, w programie warsztatów odbędą się następujące zabawy:
- „Kuchnia Rzepichy” – pogadanka na temat dawnych Słowian, przygotowanie oraz degustacja strawy średniowiecznej (podpłomyki z dodatkami),
- „Skarbiec Mieszka” – pogadanka na temat pieniądza, mennicy i handlu, własnoręcznie bicie monet + pamiątka dla każdego,
- „U Garncarza” – pogadanka na temat garncarstwa, lepienie naczyń glinianych + pamiątka dla każdego,
- Życie w Grodzie – pogadanka o tym jak wyglądało codzienne życie w średniowiecznym grodzie, degustacja chleba z pieca grodu ze smalcem,
- „Spotkanie Wojomira – czasy wojów i rycerzy” – pogadanka o uzbrojeniu, rzuty toporem, walka na miecze bezpieczne, degustacja strawy wojów i rycerzy: kasza z ziołami i okrasą,
- „Polowanie w średniowieczu i dziś” – historia polowań, poznanie tropów zwierząt, znaczenie zwierząt w życiu człowieka, trofea myśliwskie, broń do polowań, gospodarka łowiecka dziś, degustacja wyrobów z dziczyzny (pasztet, kiełbasa, pieczywo z pieca chlebowego Grodu).
Po dniach pełnych atrakcji będzie czas na kolację, ale nie będzie jeszcze czasu na spanie. Wieczorne zabawy na terenie ośrodka i okolicy będą miłym zakończeniem każdego dnia.
Będą konkursy, zabawy, podchody, turnieje sportowe, czyli Olimpiada Kolonijna.
O wieczornej porze zasiądziemy przy ognisku, przy którym będziemy piec kiełbaski i śpiewać piosenki kolonijne, które sami stworzymy.
Nie zapomnimy również o dyskotece wieczornej, na której będziemy się bawić – może nawet w atmosferze średniowiecznej, czyli dyskoteka przebierańców, a stroje na zajęciach grupowych własnoręcznie zaprojektujemy i wykonamy.
W między czasie wyruszymy na całodzienną wycieczkę autokarową do piernikowego miasta, czyli Torunia. W programie wycieczki mamy zwiedzanie głównych atrakcji miasta:
- spojrzymy na gwiazdy i kosmos podczas seansu w Planetarium im. Wł. Dziewulskiego i Centrum Popularyzacji Kosmosu,
- Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy – to interaktywne centrum promujące nowoczesną komunikację naukową. Tutaj zwiedzający samodzielnie przeprowadzają doświadczenia, badają zjawiska z różnych dziedzin nauki, poznają prawa przyrody. Wizytówką instytucji jest Wahadło Foucaulta, umożliwiające obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi. Sercem toruńskiego eksponatu jest 35-kilogramowa, chromowana kula wypełniona piaskiem, zawieszona na 33-metrowej linie, biegnącej od dachu po parter placówki, przez wszystkie kondygnacje. Dzięki temu wahadło jest widoczne z każdego piętra,
- Żywe Muzeum Piernika – w magiczny sposób przeniesiemy się do średniowiecza, w którym – pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej – poznamy wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotujemy ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały,
- Z wizytą w krainie słodyczy, czyli Manufaktura Cukierków – gdzie na własne oczy zobaczymy, jak wytwarzane są słodkości. Metoda jaką się tam stosuje pochodzi z XVI wieku. Wszystkie łakocie wytwarzane są z naturalnych składników i są bezglutenowe.
- Starówka Miejska z Pomnikiem M. Kopernika oraz Pomnikiem Filusia, Toruńskiej Piernikarki i Osiołek Toruński,
- Krzywa Wieża, spacer Bulwarami Filadelfijskimi nad Wisłą.
Powrót z wycieczki do ośrodka kolonijnego w godzinach popołudniowych.
W ostatnim dniu pobytu, to będzie czas na ostatnie zdjęcia i ostatnie selfie, nie zapomnimy o pożegnaniach. Przygotujemy program i zorganizujemy dyskotekę, wybierzemy pośród nas Najsympatyczniejszą i Najsympatyczniejszego, wręczymy nagrody dla zwycięzców konkursów kolonijnych i zmagań sportowych.
8 dzień
8:00 – 9:00 śniadanie.
Po śniadaniu pożegnanie, ostatnie selfie i wyjazd autokaru z uczestnikami, czyli powrót do domu.
Na podróż zostanie pobrany suchy prowiant, który zostanie wydany dzieciom na jednym z postojów (przerw) w porze obiadowej + woda do picia (bez ograniczeń).
W godzinach popołudniowych przyjazd na miejsce zbiórki.
Odbiór dzieci tylko przez rodziców/opiekunów lub osoby pełnoletnie upoważnione (należy przedłożyć potwierdzone urzędowo upoważnienie do odbioru dziecka).
W trakcie trwania kolonii, uczestnicy mają zapewnione w cenie następujące świadczenia:
- transport komfortowym autokarem,
- 7 noclegów w Ośrodku Wypoczynkowym „Gród Piasta” w Chomiąży Szlacheckiej – pokoje 2, 3 i 4 – osobowe z pełnym węzłem sanitarnym,
- wyżywienie:3 posiłki dziennie + podwieczorek,
- opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, kierownika kolonii, lokalnego przewodnika podczas wycieczki w Toruniu,
- sprzęt pływający (rowery wodne), dmuchana zjeżdżalnia,
- wycieczka autokarowa do Torunia, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów w trakcie wycieczki,
- zajęcia z instruktorami pt. „Warsztaty Średniowieczne – żywe lekcje historii” – 6 bloków zajęć (ok. 1 godz. każdy),
- ubezpieczenie NNW, TFG i TFP.
Powyższa oferta skierowana jest do dzieci w wieku 7 – 15 lat.
Uprzejmie informuję, że powyższa kolonia, organizowana jest zgodnie z wymaganiami i przepisami dotyczącymi organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży w Polsce i pozostaje pod ścisłym nadzorem Kuratorium Oświaty. Ośrodek Wypoczynkowy, w którym będą zakwaterowane dzieci posiada kartę kwalifikacyjną i spełnia wszystkie wymogi sanitarne i ppoż. do organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży.
Zapraszamy Państwa dzieci na wypoczynek w Chomiąży Szlacheckiej, OW „Gród Piasta” – miejscu sprawdzonym, a znakomita kadra wychowawców oraz instruktorów, słoneczna pogoda i doskonała atmosfera, gwarantują wszystkim uczestnikom wspaniały i bezpieczny wypoczynek.
W sprawie dodatkowych informacji lub innych spraw organizacyjnych dotyczących powyższej oferty, proszę o kontakt z pracownikami naszego biura BT PAI Jerzy Sobolewski w Skwierzynie, tel. 506 117 655, E-mail: turystyka@paisobolewski.pl
Zapisy przyjmujemy pod nr tel. 794 610 062 oraz E-mail: turystyka@paisobolewski.pl.
Wpłaty za udział dziecka w kolonii należy dokonać w II ratach:
- I rata 40 % wartości skierowania – 848 zł, w terminie 7 dni od dokonania zapisu dziecka.
- II rata 60 % wartości skierowania – 1272 zł, nie później jak 30 dni przed wyjazdem dziecka.
Wpłaty należy dokonać przelewem na następujący nr konta 56 2490 0005 0000 4530 9800 1569 Alior Bank.
Po dokonaniu zapisu dziecka, na wskazany przez Rodzica (Opiekuna) adres e-mailowy lub pocztą zostaną przesłane dokumenty do uzupełnienia (karta kwalifikacyjna, umowa).
Z pozdrowieniami
Jerzy Sobolewski
Właściciel
Biuro Turystyczne PAI Jerzy Sobolewski
Uwagi dodatkowe do oferty:
- Program kolonii jest programem ramowym i może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora.
- Wskazane, aby dzieci posiadały aktualne unijne certyfikaty potwierdzające szczepienie przeciw Covid-19.
- W przypadku konieczności posiadania aktualnego testu antygenowego Covid – 19, do powyższych cen należy doliczyć, koszt wykonania testu. Wykaz placówek medycznych, w których będzie można wykonać testy zostanie udostępniony rodzicom na kilka dni przed wyjazdem.
- Istnieje możliwość zdeponowania pieniędzy (kieszonkowego) u wychowawców.
- Każdy z rodziców wraz z informacjami wyjazdowymi, które zostaną przesyłane na 7 dni przed rozpoczęciem kolonii otrzyma również numery telefonów do kierownika kolonii oraz osoby odpowiedzialnej za organizację wyjazdu ze strony biura BT PAI Jerzy Sobolewski, w tym numery telefonów alarmowych czynnych całą dobę. Informacje wyjazdowe będą obejmowały również dokładny program wyjazdu oraz dokładne godziny i miejsca odjazdu autokarów z poszczególnych przystanków.
- Uczestnicy kolonii będą podzieleni na grupy wiekowe. Różnica wieku uczestników dzielących pokój nie będzie większa niż 2 lata.
- kolonia organizowana jest zgodnie z wymaganiami i przepisami dotyczącymi organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży i pozostaje pod nadzorem Kuratorium Oświaty.
- Za ewentualne zniszczenia w pokojach, autokarze czy podczas wycieczek odpowiadają rodzice dzieci, którzy są zobowiązani ponieść koszty naprawy uszkodzeń.
- BT PAI Jerzy Sobolewski nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia autokaru w trakcie przejazdów, spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, korki, blokady, strajki itp.).